Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smolné finále Ligového poháru proti Spurs

27. 2. 2008

ObrazekDobře rozehraný zápas ztratili fotbalisté Chelsea v nedělním finále Carling Cupu. Ve Wembley aréně vedli nad Tottenhamem Drogbovým gólem z trestného kopu, ovšem po změně stran soupeř vyrovnal z penalty a v prodloužení vsítil po hlavičce Woodgatea vítězný gól.

Aktérem rozhodujícího okamžiku celého finále byl i PETR ČECH, který se snažil zabránit obránci Kohoutů ve skórování a jeho první pokus také skutečně vyrazil, jenže míč se nešťastně znovu vrátil na hlavu Woodgatea a odtud putoval do sítě Blues... "Není pravdou, že jsem vyboxoval míč přímo na hlavu Woodgatea. Kdybych já byl prvním, kdo se dotkl míče, tak by to byla moje chyba. Ale on ten centr nejprve trefil do mě a až pak se to nekontrolovaně odrazilo zpět k němu a do brány, právě v tom byla hlavně ta smůla," popsal Čechíno inkriminovanou chvíli z vlastního pohledu a potvrdil, že příště by se v podobné situaci zachoval stejně.

"Kdybych zůstal na půli cesty z brány, tak by soupeř mohl úplně volný hlavičkovat. Kdybych zůstal na čáře, tak by se moje šance také nijak nezvýšily. Udělal jsem v dané chvíli to nejlepší. Jen byl pech, že se ten míč od mého zápěstí odrazil tak nešťastně. Přitom když jsem vyrazil tu první hlavičku, tak jsem si myslel, že mám vyhráno," uvedl Big Pete, jehož zamrzelo, že Woodgate měl ve vápně dostatek prostoru a času k zakončení akce. "Nebylo to bohužel poprvé, co jsme v zápase neuhlídali soupeřovu standartku."

Další nepříjemný moment pro Petra nastal ještě za stavu 1:1. Český brankář překazil v normální hrací době několik dobrých příležitostí Tottenhamu a jednou z nich byla i šance Zokory, kterou zlikvidoval za cenu toho, že ho míč ostře trefil přímo do hlavy. Následkem bylo to, že několik minut velmi rozmazaně viděl na levé oko. "Ani jsem v první chvíli nerozpoznal obličeje. Ale nechtěl jsem střídat, vypadalo by to, jako že utíkám z boje. Jen jsem se ptal doktora, jestli existuje něco, co mi pomůže zaostřit," vylíčil Čechíno.